Palverännak Kehtna kirikusse 11.09.2021

Koguduse liikmed tegid kaasa palverännaku Raplast Kehtna kirikusse

Laupäeval, 11. septembril osalesid EELK Rapla Maarja-Magdaleena kogudused liikmed jalgsi palverännakul, mis kulges Rapla kirikust Kehtna Peetri kiriku juurde. Palverännakut viisid läbi koguduse liige Ain Mihkelson ja EELK Pärnu-Jakobi koguduse diakon ning kogenud palverändur Jane Vain.

Kokku võttis laupäevase retke ette üheksa palverändurit, kellest osa on ka Rapla koguduse liikmed (Ain Mihkelson, Kaie Kensap, Siim Jõgis). Rännaku marsruudi pani paika Ain Mihkelson ning teekond viis rändurid Rapla kiriku juurest Kehtna kirikusse. Teadlikult oli paika pandud see, et mitte kasutada kõige otsemat teed vaid pigem liikuda mööda metsaradasid ning külavaheteid.

Esimene peatus tehti Rapla vabakoguduses, kus kohalik pastor Matt Edminster andis ülevaate oma koguduse tegevusest. Ühtlasi oli Edminster ka üks üheksast palverändurist, kes kogu rännaku kaasa tegid.

Edasi võeti suund Kaerepere poole, kus samuti lühike peatus tehti, et jalgu puhata ja keha kinnitada. Sealt edasi võeti suund juba Kehtna kiriku suunas. Kui rännaku esimene pool kulges rohkem metsa vahel, siis teisel poolel liiguti enamasti põldude vahelistel teedel. Kogu distantsi pikkuseks kujunes 17,6 kilomeetrit, mis läbiti ligikaudu viie tunniga.

Kehtna kiriku juurde jõudes peeti piknikku, söödi kringlit ning samuti sai pühakojaga tutvust teha. Hiljem sõideti tagasi Raplasse autodega.