Visioonipäeval pandi paberile nägemus koguduse tulevikust

EELK Rapla Maarja-Magdaleena kogudus pidas laupäeval, 20. novembril 2021 visioonipäeva, et arutada tulevikuplaane. Selleks sõideti külla EELK Harkujärve kogudusele Tallinna külje all. Koos aruteludega tehti ühtlasi tutvust ka sealse kirikuga.

Rapla kogudusest võttis üritusest osa üksteist inimest, nende seas õpetaja Mihkel Kukk. Visioonipäeva idee algatas ning viis läbi koguduse nõukogu liige Ain Mihkelson.

Harkujärve poolelt võtsid meid vastu õpetaja Avo Üprus, abiõpetaja Ariel Süvari ning juhatuse liikmed Hando Laanet ja Merle Krigul.

Visioonipäeva mõte oli välja käia ideed, mida võiks meie kirikus ja koguduses edaspidi ellu viia. Ligi kolm tundi kestnud arutelude käigus sai paberile kirja hulganisti ideid, mida koguduse liikmete arvates tuleks rakendada. Väljapakutud ideede seas olid näiteks suurem ilmikute kaasamine jumalateenistuse läbiviimisse, internetivõimaluste kasutamine nii koguduse siseseks kui väliseks kommunikatsiooniks, lastetöö elavdamine, palverännakute korraldamine ning piiblitundide taasalustamine. Päeva lõpuks sai ideid paberile rohkemgi kui need, mis siinkohal said välja toodud.

Ühtlasi sai iga kohalviibinud Rapla koguduse liige välja valida valdkonna, mille eest oleks ta ise valmis vastutama. Kogu koosviibimine Harkujärvel oli planeeritud nelja tunni peale, kuid koos pühakoja tutvustusega kestis see kauemgi. Tänutäheks meeldiva võõrustamise eest kinkis Mihkel Kukk õpetaja Avo Üprusele kruusi, mis anti välja Rapla kiriku 120. aastapäeva puhul.