Rapla koguduse liikmed läbisid palverännaku Kohilasse

Laupäeval, 7. mail osalesid EELK Rapla Maarja-Magdaleena kogudused liikmed palverännakul, mis viis rändajad Rapla kiriku juurest Kohila Baptistikogudusse. Kokku osales palverännakul üksteist inimest, kellest osa on ka Rapla koguduse liikmed (Ain Mihkelson, Siim Jõgis, Kurmet Holm ja Piret Paas).

Palverännaku viisid läbi Ain Mihkelson ja EELK Järva-Madise koguduse õpetaja ning kogenud palverändur Jane Vain.

Päeva jooksul läbiti jalgadel 18 kilomeetrit. Enne teeleminekut toimus laupäeva hommikul Rapla kirikus lühike palvus. Sealt edasi jalutas kogu seltskond Rapla raudteejaama ning edasi sõideti rongiga Lohu peatusesse. Sealt alles õige rännak algas.

Teekond viis rändajaid mööda külavaheteid, põlluääri, metsaradasid ning läbi ka Rabivere rabast.

Õige suuna leidis looduses kogenud rändaja Ain Mihkelson, kes oli selle tee varem läbi käinud. Rapla kiriku juurest asuti teele laupäeva hommikul kella poole kümne paiku ning Kohila Baptistikogudusse jõuti kohale peale kella nelja õhtupoolikul. Seal võttis rändajaid vastu kohaliku koguduse liige Indrek Kant. Ühise õhtusöögilaua taga sai arutada päeva muljeid.

Tähelepanuväärne oli see, et rännaku käigus oli Jumal õnnistanud rännakul osalejaid päikesepaistelise ja kevadise ilmaga. Vihma hakkas sadama alles sellel hetkel kui kõik jõudsid Kohila koguduse katuse alla. Peale õhtusööki sõideti tagasi Raplasse rongiga.

EELK Rapla Maarja-Magdaleena koguduse jaoks oli see juba teine palverännak viimase aasta jooksul. Esimene rännak võeti ette 2021. aasta 11. septembril, kui teekond viis rändajaid Rapla kiriku juurest Kehtna kirikusse. Ka siis viisid rännaku läbi Ain Mihkelson ja Jane Vain. Mõlemad rännakud on oma pikkuselt olnud enam-vähem võrdsed. Esimese rännaku pikkuseks kujunes 17,9 kilomeetrit ning seekord läbiti jalgel 18 kilomeetrit.

Kirja pani Siim Jõgis.

Pilti tegi Kurmet Holm.