Peatselt on algamas Rapla Kirikumuusika Festival

Avakontserdil, 27. juunil kell 19 Rapla kirikus, avaneb võimalus saada osa Tõnu Kõrvitsa uudisteosest „Sina oled valgus ja hommik“, mille maailma esiettekanne toimub vaid nädalapäevad
varem Tallinnas. Helilooja avab oma mõtteid loomingulisest tegevusest enne kontserti kell 18.00 kirikuaias vestlus-kohtumisel. Tema teose esitavad Eesti tippkollektiivid – Tallinna Kammerorkester ja Filharmoonia kammerkoor. Dirigendipuldis on Rahvusringhäälingu poolt
aasta muusikuks 2018 valitud Risto Joost.
Kehtna kirikus 28. juunil astub ülesse trompetikvartett, mille liikmed on kõik tänase Eesti trompetikoolkonna eestvedaja Aavo Otsa õpilased.
Oliver Kuusik, kes on tuntud tenor nii meil kui mujal, laulab Käru kirikus 30. juunil. Samal kontserdil kõlab Galina Grigorjeva imeilus „Palve“ saksofonist Virgo Veldi ja Tiia Tenno esituses.
Esmakordselt kuuleme festivalil luuletekste, mida näitleja Margus Prangel põimib 2. juulil Järvakandi kirikus hingepaitavate Ave-Mariade vahele Kristina Vähi esituses.
Rapla kirikus kohtume taas 3. juulil, kus musitseerivad noored muusikud Ott IndermitteLiis-Helena Väljamäe ja Hille Poroson. Kontserdi algusaeg on erandkorras kell 20.00 ja on publikule kingitusena vaba sissepääsuga.

Argentiina värve toob festivalile külalisesineja Itaaliast, Massimiliano Viapiano, kes astub ülesse 9. juulil Vahastu kirikus. Koos kammeransamliga esitatakse kuulsaid Piazzolla tangosid.
Eesti tuntuim viiulivirtuoos Anna-Liisa Bezrodny on taas Raplamaal ja esineb Euroopa Galal 11. juulil Rapla kirikus kammerorkestri ees koos tipp-solistidega Norrast, Saksamaalt ja Inglismaalt.
Klassikalise laulu austajatele kõlavad oratooriumi ja ooperiaariad 13. juulil Vigala kirikus, kus ülesse astuvad nii noored kui juba tuntud ooperilauljad Pille Lill ja Massimiliano Viapiano.
Festivali lõppkontsertidel kuuleme Eesti parimaid ansambleid. Velise kirikus 12. juulil esineb vaimuliku rahvamuusikaga Triskele ja 14. juulil Rapla kirikus Vox Clamantis, kes Eesti esindusansamblina on tuntust kogunud üle maailma. Enne lõppkontserti saab publik kirikuaias
vestelda festivali patrooni Urmas Viilmaga.

Rohkem infot festivali kodulehelt ja Facebookist:

https://www.raplafestival.ee/

https://www.facebook.com/raplafestival/