Pühapäevakool

Tunnustav. Lõbus. Hariv. Arendav. Iga lapse jaoks on aega.

Jeesus ütles: “Laske lapsed olla ja ärge keelake neid minu juurde tulemast, sest selliste päralt on taevariik!” (Matteuse evangeelium 19:14)

Suvel on laagrid ja võimalusel muid matku ja väljasõite. 

Pühapäevakoolis tutvustame lastele ristiusu põhitõdesid ja kristlikke väärtusi tehes seda läbi piiblilugude jutustamise, multifilmide ja videoklippide tegemise, laulude, mängude ja meisterdamise. Me soovime, et lapsed võiksid teada kirikupühade tähendust ja et nad teaksid, et Jumal armastab kõiki sellistena nagu nad on. Iga laps on hindamatu ja väärt, et temas leitaks palju head ja et teda ei kritiseeritaks.

Läbi piiblilugude õpetame lastele hoolivust, julgust, andeks palumist ja andeks andmist, et laste südames võiks olla rõõm ja rahu selles rahutus maailmas.

Aeg-ajalt esineme kirikus pühapäevakoolis selgeks õpitud lauludega  – see on hea võimalus arendada lapses musikaalsust ja esinemisjulgust.

Jumala üks ilusamaid meistriteoseid on loodus. Selle tundmaõppimiseks käime üheskoos väiksematel matkadel.

 Lapsevanema kuulumine kogudusse ei ole nõutud. Tundi võivad tulla ka need lapsed, kes satuvad Rapla kanti harva.

Pühapäevakooli lastetöö juht on Kaie Kensap, kel on noorsootöö alane kõrgharidus, läbitud leerikool Raplas, piiblikool Põltsamaal ning hetkel omandab mikrokraadi hingehoiu alal Kõrgemas Usuteaduste Seminaris.

Kaasõpetajad on Piret Paas (läbitud leerikool Raplas, väikse tütre ema), Kaidi Heinsalu (läbitud leerikool Raplas ja koguduse nõukogu liige, 4 lapse ema), Kurmet Holm (läbitud leerikool Raplas, nõukogu liige, 1 tütre isa) ja Siim Jõgis (läbitud leerikool Rapla koguduses ja Piiblikool Põltsamaal, türe isa)

Pühapäevakool on tasuta ning liituda võib igal ajal.  Pühapäevakool  toimub esimesel ja kolmandal pühapäeval Rapla pastoraadi (Kalda 2, Rapla)  inglisaalis. 

Rohkem infot raplalastetoo@eelk.ee või telefonil 53 490 007.

Lisalugemist: pühapäevakooli tegemised.